Nejčastější dotazy

Vítejte v sekci nejčastějších dotazů sekce Firmy.cz.

Firmy.cz jsou nejaktuálnější a nejnavštěvovanější databází firem na českém internetu. Firmy.cz nabízí uživatelům možnost zobrazení výsledků hledání formou výpisu v kombinaci s vizualizací těchto výsledků přímo na mapě.

Zde můžete najít nejčastější odpovědi na vaše otázky, které pro vás průběžně aktualizujeme.

V administračním rozhraní pod záložkou Profil naleznete možnost Upravit.

Na jedno IČ můžete mít založeno více profilů. Nesmí se však jednat o duplicitní profily (stejné kategorie / činnosti na stejné adrese). Firemní profil na novou činnost založíte ve vašem administračním rozhraní pod záložkou Profil a zde vyberete možnost Nová pobočka.

Změny podléhají schválení našimi administrátory a jsou vyřizovány vždy do následujícího pracovního dne. Úpravy profilu jsou zveřejněny nejpozději do 24 hodin (pracovní dny).

Pokud recenze porušuje pravidla, může hodnocená firma udělenou recenzi smazat (starou max. 90 dnů).

V případě lživé či podezření na poškozující recenzi můžete reagovat (požádat recenzenta o její upřesnění), čímž se dá recenze na žádost na 30 dnů skrýt. V tomto případě napište na info@firmy.cz (předmět Recenze) nebo nás kontaktujte na +420 234 694 415 – volba informace k recenzím.

Pro nastavení peněženky využijte jeden z bodů (jste-li hlavní správce firmy). Klikněte v adminu na:

  • obrázek peněženky → Nastavení peněženky;
  • Profil → Nastavení profilu → Nastavení peněženky;
  • napárovat Peněženku v záložce Kampaně.

Vyplňte e-mailový účet peněženky, na který vám přijde žádost o autorizaci. Po jeho potvrzení bude vaše peněženka aktivní.

Pokud chcete změnit peněženku, tak nejprve klikněte na tlačítko odebrat v Nastavení peněženky.

Kredit se dobíjí do peněženky, pod jejíž e-mailem jste právě přihlášeni.

Seznam naplno přináší od určité investice možnost, jak propagovat svou firmu i v jiných lokalitách, než sídlí. Je možné přidat cílení na další města, kde firma chce být vidět. Cílit je možné až na 50 měst v celé ČR (od určité výše investice). Pokud máte různé obory činnosti, můžete cílit na stejná města jako centrála společnosti.Cílení pomáhá ve výsledcích za celé firmy v kraji i celé ČR. Investice v kategorii se sčítají za všechny pobočky, tedy i za jednotlivá cílení.

Pozice v adminu zobrazujeme klientům od daného tarifu. Pokud využíváte daný a nebo vyšší tarif, můžete si ji v detailní nastavení přepínačem vypnout nebo zapnout.

Ze svého adminu klikněte na obrázek peněženky → Klientská zóna → Peněženka → Doklady. Tam si nastavte období a klikněte na volbu Zobrazit.

Pokud neznáte nebo nemáte přístup do administrace, můžete si vaší firmu navlastnit přes možnost Přidat firmu na Firmy.cz, zde zadáte vaše IČ a zobrazí se vám možnosti pro spravování vaší firmy.

Firemní profil nelze odstranit v administračním rozhraní. Pro jeho zrušení nás kontaktujte na naší infolince +420 234 694 415, e-mailem info@firmy.cz nebo nám můžete napsat na chatu.

Kampaň si můžete jednoduše nastavit nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře nebo infolinky +420 234 694 200.

Odhad zobrazení je k dispozici v administračním rozhraní v záložce Kampaně. Počet zobrazení závisí na výši investic v jednotlivých kategoriích. Vybrané tarify umožňují zvolit Detailní nastavení kampaní. V záložce Hlavní stránka naleznete konkrétní odhad počtu zobrazení.

Pokud je konkrétní počet prokliků menší než 5 % z celkového množství, tak se tyto údaje ve statistikách zobrazují jako „Ostatní“. Konkrétní hodnoty lze zjistit po najetí myší na část grafu Ostatní.

Zobrazování firemního profilu na Seznam.cz je podmíněno úvodní fotografií nebo nabídkou/událostí. Pro zobrazení na hlavní straně je nutné si alespoň jednu z těchto položek doplnit.

Firmy.cz fungují na principu denní aukce (PPD), která probíhá od 00:00 do 22:00. Kampaň je vždy aktivní od následujícího dne.

Ikona se zobrazí, jen pokud využíváte Seznam naplno a investujete minimálně 80 Kč za den dohromady za všechny pobočky.

Pro inzerci na Sreality.cz je potřeba mít založený profil na Firmy.cz a u profilu mít uvedenou kategorii, která spadá do Realitní činnosti. Následně můžete kontaktovat kolegy přímo z Srealit.cz, jejichž kontaktní informace naleznete zde.