Nejčastější dotazy

Vítejte v sekci nejčastějších dotazů sekce Firmy.cz.

Firmy.cz jsou nejaktuálnější a nejnavštěvovanější databází firem na českém internetu. Firmy.cz nabízí uživatelům možnost zobrazení výsledků hledání formou výpisu v kombinaci s vizualizací těchto výsledků přímo na mapě.

Zde můžete najít nejčastější odpovědi na vaše otázky, které pro vás průběžně aktualizujeme.

V minulosti jsme se setkali s případy, kdy operátoři různých firem volají s tím, že jsou ze společnosti, které název nápadně připomíná Firmy.cz nebo Seznam.cz a upozorňují, že lidem končí platnost prezentace na internetu. Nabádají je k tomu, že pokud i nadále chtějí být dohledatelní na Seznamu, je třeba prodloužit službu a uzavřít smlouvu na další období.

Nezapomínejte ale na to, že základní zápis na Firmy.cz je zdarma, proto nikdy neplaťte za uvedení do rejstříku. V případě, že vám do e-mailu přistane faktura od neznámé společnost, nikdy ji neplaťte a s písemným odmítnutím ji zašlete zpět.

Pokud jste se s takovým chováním setkali, napište nám na seznam.naplno@firma.seznam.cz vaše kontaktní údaje a stručný popis vaší zkušenosti.

Pokud vám bude v rámci telefonické nebo e-mailové komunikace nabízen placený zápis do rejstříku podnikatelů či placená garantovaná prezentace, doporučujeme si v rámci telefonátu vždy výslovně ověřit, zdali skutečně jednáte přímo se zástupci společnosti Seznam.cz, a.s.

Společnost Seznam.cz je provozovatelem služby Firmy.cz, která je ve své základní podobě zcela bezplatná.

Zdarma tedy můžete do svého profilu vložit informace, jako jsou telefon, e-mail nebo činnost vaší firmy. Na českém trhu však existují také společnosti, které firmám a podnikatelům nabízí placenou registraci v katalogu firem. Při prvním telefonickém oslovení často zmiňují pojem „placená prezentace v katalogu firem“, název společnosti Seznam.cz nebo služby Firmy.cz, kterou provozuje právě česká internetová jednička Seznam.cz.

Pokud vám tedy bude v rámci telefonické nebo e-mailové komunikace nabízen placený zápis do rejstříku podnikatelů či placená garantovaná prezentace, doporučujeme si v rámci telefonátu vždy výslovně ověřit, zdali skutečně jednáte přímo se zástupci společnosti Seznam.cz, a.s. Nikomu, kdo vám bude vyhrožovat smazáním vaší společnosti z vyhledávání Seznam.cz při nevyužití nabízené služby, nevěřte.

Chcete-li být vidět na internetu ještě lépe, můžete využít některý z tarifů profilu Seznam naplno. Ten přináší oproti neplacené verzi firemního profilu, tedy Seznamu zdarma, výhody, které vám pomohou oslovit vaše zákazníky.

V administračním rozhraní pod záložkou Profil naleznete možnost Upravit.

Na jedno IČ můžete mít založeno více profilů. Nesmí se však jednat o duplicitní profily (stejné kategorie / činnosti na stejné adrese). Firemní profil na novou činnost založíte ve vašem administračním rozhraní pod záložkou Profil a zde vyberete možnost Nová pobočka.

Změny podléhají schválení našimi administrátory a jsou vyřizovány vždy do následujícího pracovního dne. Úpravy profilu jsou zveřejněny nejpozději do 24 hodin (pracovní dny).

Pokud recenze porušuje pravidla, může hodnocená firma požádat o její smazání.

V případě nejasné recenze můžete reagovat (požádat recenzenta o její upřesnění), čímž se dá recenze na žádost na 30 dnů skrýt (podmínkou je stáří recenze do 90 dnů od vložení). V tomto případě napište na info@firmy.cz (předmět Recenze) nebo nás kontaktujte na +420 234 694 415 – volba informace k recenzím.

Hodnotitel může svou recenzi smazat kliknutím na tři tečky u dané recenze, a vybráním volby „Smazat recenzi“.

Pro nastavení peněženky využijte jeden z bodů (jste-li hlavní správce firmy). Klikněte v adminu na:

  • obrázek peněženky → Nastavení peněženky;
  • Profil → Nastavení profilu → Nastavení peněženky;
  • napárovat Peněženku v záložce Kampaně.

Vyplňte e-mailový účet peněženky, na který vám přijde žádost o autorizaci. Po jeho potvrzení bude vaše peněženka aktivní.

Pokud chcete změnit peněženku, tak nejprve klikněte na tlačítko odebrat v Nastavení peněženky.

Kredit se dobíjí do peněženky, pod jejíž e-mailem jste právě přihlášeni.

Seznam naplno přináší od určité investice možnost, jak propagovat svou firmu i v jiných lokalitách, než sídlí. Je možné přidat cílení na další města, kde firma chce být vidět. Cílit je možné až na 50 měst v celé ČR (od určité výše investice). Pokud máte různé obory činnosti, můžete cílit na stejná města jako centrála společnosti.Cílení pomáhá ve výsledcích za celé firmy v kraji i celé ČR. Investice v kategorii se sčítají za všechny pobočky, tedy i za jednotlivá cílení.

Pozice v adminu zobrazujeme klientům od daného tarifu. Pokud využíváte daný a nebo vyšší tarif, můžete si ji v detailní nastavení přepínačem vypnout nebo zapnout.

Ze svého adminu klikněte na obrázek peněženky → Klientská zóna → Peněženka → Doklady. Tam si nastavte období a klikněte na volbu Zobrazit.

Pokud neznáte nebo nemáte přístup do administrace, můžete si vaší firmu navlastnit přes možnost Přidat firmu na Firmy.cz, zde zadáte vaše IČ a zobrazí se vám možnosti pro spravování vaší firmy.

Firemní profil se zobrazuje nejen na Firmy.cz, ale také v hledání Seznam.cz, Mapy.cz. Pokud jej potřebuje z nějakého důvodu zrušit, dozvíte se více zde.

Kampaň si můžete jednoduše nastavit nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře nebo infolinky +420 234 694 200.

Odhad zobrazení je k dispozici v administračním rozhraní v záložce Kampaně. Počet zobrazení závisí na výši investic v jednotlivých kategoriích. Vybrané tarify umožňují zvolit Detailní nastavení kampaní. V záložce Hlavní stránka naleznete konkrétní odhad počtu zobrazení.

Pokud je konkrétní počet prokliků menší než 5 % z celkového množství, tak se tyto údaje ve statistikách zobrazují jako „Ostatní“. Konkrétní hodnoty lze zjistit po najetí myší na část grafu Ostatní.

Zobrazování firemního profilu na Seznam.cz je podmíněno úvodní fotografií nebo nabídkou/událostí. Pro zobrazení na hlavní straně je nutné si alespoň jednu z těchto položek doplnit.

Firmy.cz fungují na principu denní aukce (PPD), která probíhá od 00:00 do 22:00. Kampaň je vždy aktivní od následujícího dne na 24 hodin – od 0:00 do 24:00 hod.

Ikona se zobrazí, jen pokud využíváte Seznam naplno a investujete v odpovídajícím tarifu. Cena je za den dohromady za všechny pobočky.

Více ke zvýraznění profilu na mapy.cz.

Pro inzerci na Sreality.cz je potřeba mít založený profil na Firmy.cz a u profilu mít uvedenou kategorii, která spadá do Realitní činnosti. Následně můžete kontaktovat kolegy přímo z Srealit.cz, jejichž kontaktní informace naleznete zde.

V případě, že chcete upravit své jméno zobrazené např. u recenzí, postup pro změnu je následující:

Vedle vašeho jména u recenze klikněte na Upravte své jméno → otevře se vám uživatelský profil a vedle pole jméno a příjmení → dejte změnit.

Tato změna se projeví okamžitě ve všech vašich příspěvcích a to i zpětně.

Pokud potřebujete změnit IČ ve firemním profilu, napište e-mail na info@firmy.cz. Naši administrátoři se o vyřízení požadavku následně postarají.

Do požadavku prosím uveďte jak původní, tak i nové IČ a důvod změny.

Abyste mohli spravovat svou firmu je nutné se přihlásit ke svému účtu, kterým je Vaše firma registrována na Firmy.cz. Můžete také spravovat více uživatelských účtu.

Po přihlášení a kliknutím na medailonek v pravé horní části na Firmy.cz se objeví možnosti, které jsou popsány v naší dokumentaci. Pokud spravujete svou firmu a jste přihlášeni jako správce objeví se Vám navíc v medailonku následující položky:

Moje Firma

Tato volba Vás přesměruje přímo do administračního rozhranní firmy, na kterou máte přihlášenou e-mailovou adresu registrovanou.

V nápovědě dále naleznete informace o vložení nové firmy na portálu Firmy.cz

Pokud máte větší množství poboček, jistě uvítáte možnost automaticky a hromadně aktualizovat jejich údaje. V tomto případě doporučujeme vyzkoušet feedové řešení, které udrží aktuální celou vaši síť.

Více na stránce https://www.firmy.cz/feed