Recenze

Uživatelská hodnocení pomáhají při výběru správné firmy a slouží jako informace o firmě od uživatelů služby – vkládají se přes Firmy.cz, Mapy.cz a přes vyhledávání Seznamu.

Každá firma má možnost na hodnocení odpovědět z adminu.

Hodnocení firmy mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé, a to pro každý firemní profil jednou.

Pokud by se stejný uživatel přihlásil opětovně a chtěl přidat druhou recenzi, může své hodnocení přepsat, nikoli však přidat další.

S odpovídajícím tarifem má klient možnost získat označení ověřená firma a zvýšit tak důvěryhodnost své firmy v očích zákazníků.

Pokud recenze neporušuje pravidla, není z pozice hodnoceného možné recenzi smazat. Hodnotitel může svou recenzi smazat kliknutím na tři tečky u dané recenze, a vybráním volby „Smazat recenzi“.

Celkové hodnocení

Celkové hodnocení firmy je počítáno jako vážený průměr všech recenzí firmy, přičemž starší recenze mají nižší váhu než recenze novější. Váha 365 dnů staré recenze se rovná ½ váhy recenze z aktuálního dne. Do váženého průměru také vstupuje informace, zda má daná recenze slovní komentář či nikoli. Recenze se slovním komentářem mají dvojnásobnou váhu oproti recenzím bez komentáře.

Hodnocení se zobrazuje formou 1–5 hvězdiček ve výpisu firem. Podrobný výpis jednotlivých uživatelských hodnocení je zobrazen v konkrétním detailu firmy.

U firemních profilů e-shopů se zobrazují i recenze, které e-shop získal od ověřených zákazníků na Zboží.cz. Recenze se zařadí časově mezi ostatní recenze, které e-shop získal na Firmy.cz nebo v hledání na Seznamu. Hodnocení ze Zboží.cz se započítá do průměrného hodnocení a ovlivní tak počet hvězdiček, které má profil viditelné jak v detailech a firemní kartě, tak i ve vizitce na Firmy.cz a v hledání.

Uživatel je odpovědný za škodu, kterou způsobí nepravdivým, poškozujícím či klamavým hodnocením firmy.

Údaje o identitě recenzentů neposkytujeme třetím stranám, případně na vyžádání orgánů činných v trestním řízení.