Widgety

V administračním rozhraní firem v záložce Profil najdete Widgety, které můžete zdarma použít na svých webových stránkách.

Widgety zvyšují důvěryhodnost webu v očích zákazníka a pomáhají webu také v SEO. Stávající nabídka Widgetů obsahuje Mapu, Ikonky a Recenze. Podrobnosti o nich naleznete níže v textu.

Mapy

Tento Widget vám umožní na webových stránkách prezentovat polohu své firmy na mapovém podkladu. Můžete při prohlížení mapu přibližovat/oddalovat. Přes tlačítko „Zobrazit na Mapy.cz“ se přesměrujete do nového okna na Mapy.cz. Také je možné využít funkce Plánování trasy se zachováním adresy prohlížené firmy jako Cílového bodu.

Při nasazování na webové stránky můžete vybrat z dvou předdefinovaných velikostí (velká, střední) nebo si určit vlastní rozměr. Placeným profilům s odpovídajícím tarifem se zobrazí jako bod vložená ikona.

Logo Firmy.cz nebo Mapy.cz

Využití loga Firmy.cz či Mapy.cz na webových stránkách přináší jako hlavní benefit zvýšení důvěryhodnosti. Nejde jen o vizuální lákadlo pro návštěvníky webu, ale tato provázanost by měla mít i pozitivní vliv na SEO daných stránek.

U varianty Firmy.cz si můžete zvolit, zda použijete pouze logo, jeho otextovanou verzi nebo dynamické logo s průměrným hodnocením podle aktuální úrovně hodnocení profilu na Firmy.cz (nezobrazuje se u všech firemních profilů, ale pouze u těch, které mají dostatečné množství relevantních a důvěryhodných recenzí). Všechna loga jsou dostupná ve světlých i tmavých barvách, vycházíme tak vstříc webům s různými barevnými podklady.

Mapy.cz mají k dispozici dvě varianty, na výběr je světlá i tmavá verze.

Recenze ze Seznamu 

Velikost implementovaného Widgetu je, jako u Mapy.cz, volitelná s dvěma předvolenými možnostmi a vepsáním vlastního rozměru. 

Můžete ovlivnit také počet recenzí, které by se měly na vaše stránky propisovat (1–5), přičemž se propíší vždy ty časově nejaktuálnější. Vzhledem ke spojení recenzí na firemním detailu s recenzemi Zboží.cz, se budou propisovat i ty ze Zboží.

Pro přidání recenze dané firmě je uživatel přesměrován do dalšího okna na firemní detail. Widget je vhodný k použití i v případě, že nemáte ve stávající době žádné recenze na našich službách. Widget dokáže nulový počet zohlednit a ukáže textaci, která vyzývá uživatele k udělení hodnocení.