Oslovila mě společnost, která sa vydává za Seznam.cz nebo Katalog, který připomíná Firmy.cz a žádají uhrazení faktury.

6. 5. 2021

V minulosti jsme se setkali s případy, kdy operátoři různých firem volají s tím, že jsou ze společnosti, které název nápadně připomíná Firmy.cz nebo Seznam.cz a upozorňují, že lidem končí platnost prezentace na internetu. Nabádají je k tomu, že pokud i nadále chtějí být dohledatelní na Seznamu, je třeba prodloužit službu a uzavřít smlouvu na další období.

Nezapomínejte ale na to, že základní zápis na Firmy.cz je zdarma, proto nikdy neplaťte za uvedení do rejstříku. V případě, že vám do e-mailu přistane faktura od neznámé společnost, nikdy ji neplaťte a s písemným odmítnutím ji zašlete zpět.

Pokud jste se s takovým chováním setkali, napište nám na seznam.naplno@firma.seznam.cz vaše kontaktní údaje a stručný popis vaší zkušenosti.

Pokud vám bude v rámci telefonické nebo e-mailové komunikace nabízen placený zápis do rejstříku podnikatelů či placená garantovaná prezentace, doporučujeme si v rámci telefonátu vždy výslovně ověřit, zdali skutečně jednáte přímo se zástupci společnosti Seznam.cz, a.s.